Heti könyvajánló

Oplatka András - Széchenyi István

1867

"...mert amit erő és hatalom elvész, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják; de miről a nemzet, félve a szenvedésektől, önmaga lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz s mindig kétséges." (Deák Ferenc)

Linkblog

Az utóbbi napokról

2007.02.04. 21:05 | 1867 | Szólj hozzá!

Sokáig nem írtam blogot. Elnézést, de se ötletem, se időm nem volt. Illetve csak Január 28. alkalmából, mivel ezen a napon adta ki Széchenyi István a Hitel c. munkáját.

A péntek óta kialakult politikai helyzet azonban érdekesebb. Mint tudjuk a fidesz politikusainak nagytöbbsége elbontotta a parlament előtti kordont. Ez jogsértő, persze - bár nem vagyok jogász -, de az is jogsértő, hogy a rendőrség több mint száz nappal ezelőtt műveleti területté nyilvánította, ha jól tudom annak ellenére, hogy volt területfoglalási engedélye pár szervezetnek... Na meg felteszem a kérdést, hogy valódi polgári demokrácia-é az, amikor egy forradalom 50. évfordulóján nem engedik a népet a Kossuth térre? Avagy egyáltalán a választóknak (akiké a hatalom, amelyet választott képviselőik útján gyakorolnak - szóval akkor ki tartozik ki alá?!) nem lehet az ORSZÁGHÁZhoz hozzáférni?

Viszont, ami számomra beárnyékolja a történteket az az, hogy miért tette ezt a Fidesz? Miért most?
A dolog következménye az, hogy;

pro primo: Az emberek megint erre a hírre koncentrálnak, holott valójában az a kb. 1000 tüntető nem tud olyan nagy dolgokat végbevinni. Viszont az őszi események még frissek, van aki unja, van aki izgatottan várja, hogy mi lesz. Megmarad a feszültség, izgalomban marad a tömeg, ami a populizmus módszereivel bármikor újra felhasználható. És szegény emberek azt hiszik, hogy az ő akaratuk érvényesül...

pro secundo: Abból szempontból volt jó döntés kordonbontás, hogy a Fidesz került újra a középpontba. Ez azért fontos politikai lépés, mert az utóbbi időben Gyurcsány Ferenc kommunikációba kezdett az emberekkel. Gondoljunk csak a városok látogatására és a "Szembenézés" c. 27 oldalas munkájára, amely azt hiszem sok ingadozót állíthat a kormány oldalára. Viszont, hogyha megint felizzanak a kedélyek, akkor ez a kommunikáció megszűnhet, elhal a hangja.
Magánemberként az a véleményem, hogy nem kell félni az emberektől, éppen ezért nyílt sisakkal, nyílt politikával tegye egy politikus azt, amiről állítólag meggyőződése, hogy jó. Szóval nem kell kordon! De populizmus sem! Kérek mindenkit, ne legyen eszköze egy kisstílű, a magyar szellemhez méltatlan politikai csatározásnak. A mi akaratunkat másképp kell érvényesíteni. Erről most nem tudnék kielégítően és összetetten értekezni, de feldobtam magamnak a témát és máskor kifejtem. Lehet, hogy egy hét, de lehet hogy csak évek múlva.

Végezetül, általában vagy tájékozott és abszolút művelt emberek, vagy a legaljasabb gazemberek fogalmaznak meg időtlen igazságokat.

"...tehát felvették a rabszolgák szokását, amely abból áll, hogy csak azt szabad mondani, amit veszély nélkül lehet. A klubok és a lándzsák megölik az energiát, hozzászoktatnak a színleléshez, az alávalósághoz, és hogyha a népbe belenevelik ezt a nemtelen szokást, már nem lát majd más boldogságot, mint azt, hogy váltogassa zsarnokait." (Talleyrand)


[gróf]

A bejegyzés trackback címe:

https://1867.blog.hu/api/trackback/id/tr3133613

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása